Příprava sazenic keřů k výsadbě byl několikatýdenní logistický oříšek, spousta plánování, koordinace a přemisťování. Téměř 40 druhů keřů k nám putovalo ze vzdálenějších míst jako Spomyšl, Řečany nad Labem, Řež u Prahy, Příchovice, ale také z míst blížších jako Staré Heřminovy u Bruntálu. Poslední várka keřů k nám dorazila až v 8 hodin večer, pouhý den před výsadbou, díky ochotě zaměstnance brněnského AGRO Tuřany, který nám keře osobně dovezl až do Moravičan. Ještě jednou děkujeme! 🙂

Druhová skladba keřů v zahradě je více než pestrá. Po obvodu zahrady nově narazíte na Dřín, Hortenzii, Bez, Kalinu, Žanovec, Svídu, Lísku, Skalník, Čimišník, Trojpuk, Hlošinu, Muchovník, Šeřík, Pustoryl, Vajgélii, Dřišťál, Ořechoplodec, Perovskii, Hloh, Čilimník, Komuli, Štědřenec, Kdoulovec, Brslen, Zákulu, Tavolu, Tavolník, Ptačí zob, Zimolez, Mochnu, Ruj, Cesmínu, Růže, Rakytníky, Hlohyně a Bobkovišeň.

Během soboty jsme se od ranních hodin rozdělili do pracovních skupin, kdy jedna skupina rozmisťovala keře na budoucí stanoviště dle velikosti, barvy květu, doby kvetení, preference slunce či stínu, doby tvorby plodu či vůně. Druhá skupina pak rostlinky sázela do děr, které jsme vyhloubili o týden dříve. 

Děkujeme všem pomocníkům, a zároveň se omlouváme veřejnosti za omezení, ale museli jsme respektovat aktuální situaci. Ke konci listopadu připravujeme výsadbu ovocných stromů, doufejme, že se budeme moct setkat ve vyšším počtu.

Děkujeme za přízeň a Vaši nemalou podporu alespoň na dálku. Brzy na viděnou…

Pozn.: „Vodê dosť“ 🙂

PS: Děkujeme také za dnešní malé pozornosti od místních obyvatel a sousedů; obdrželi jsme výbornou dýňovou polévku, zákusky, med a naše členka vyrobila originální spolkové přívěsky na klíče.

Měli jsme dokonce živý vstup do studia Český rozhlas Olomouc a to během dopoledne v krásných 11:11, třeba jste nás zaslechli a nebo můžete ještě slyšet prostřednictvím archivu ČRO.