Jak jsme se již zmínili na našich FB stránkách, začátkem roku jsme se přihlásili do programu Nadace Tipsport „Sázíme na péči o mladé stromy“ a projektem „Péče o výsadby v Moravičanech“. Projekt zahrnoval povýsadbovou péči o výsadby původních a krajových odrůd ovocných stromů v rámci komunitní zahrady „Farská zahrada“ a komunitně vysazené sousedské aleje k Moravičanskému jezeru. Začátkem března jsme se s radostí dozvěděli, že odborná porota vybrala náš projekt k podpoře a my tak můžeme našim 150ti mladým stromům dopřát spoustu péče navíc. Za podporu Nadaci Tipsport děkujeme! 

Již v březnu si vzal řez na starost pan Weidinger, který během řezu zvládal odpovídat na dotazy zájemců. kteří o řezu zatím mnoho neví, či si se stromy na své zahradě delší dobu lámou hlavu. Pan Weidinger trpělivě odpovídal, vysvětloval, ukazoval a věříme, že si všichni zájemci odnesli spoustu nových vědomostí a zkušeností. V dubnu jsme pak již společně s našimi přáteli z místního Sokola a občany místními i přespolními také vyměnili poškozené kůly a úvazky, vypleli a obnovili zálivkové misky u stromů a ty pak zahnojili.

V červnu jsme pak pokračovali s dalšími pracemi. Za vydatné pomoci obecní techniky a místních občanů jsme pak navozili a aplikovali spoustu mulče k našim mladým stromkům. Vyměnili jsme také poškozené kůly a úvazky, vypleli a obnovili zálivkové misky u stromů. Teď už jen poctivě zalévat a věříme, že naše naše stromy v pořádku přečkají blížící se letní vedra. Všem zúčastněným velmi děkujeme za pomoc ! 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *