Mistr a žák je unikátní vzdělávací program zaměřený na výuku tradičních řemesel a jejich propojení se současností. Kurzy probíhají pravidelně v zázemí Moravičanského okrašlovaciho spolku. 

Program Mistr a žák zprostředkovává setkání malé skupiny žáků z řad veřejnosti s mistrem tradičního řemesla. Toto setkání ústí v teoretickou a zejména praktickou výuku řemesla, která přejde v samostatnou práci na konkrétním výrobku. Kurzy pořádané programem Mistr a žák mají za cíl nejen naučit žáka technikám daného řemesla, ale také poskytnout podnět k dlouhodobému smysluplnému a tvořivému využití volného času, k uvolnění stresu a vyčerpanosti, k rozvoji kreativity každého účastníka a k radosti z vlastnoručně zhotovených jak praktických tak okrasných výrobků. 

Ve dnech 18. a 19. června proběhne kurz knihvazačství. Během tohoto kurzu se naučíte kompletní postup, vedoucí k ruční vazbě knihy od zkušeného knihvazače. S technikou ručního vázání knihy se seznámíte krok za krokem tak, abyste jej uměli doma sami zopakovat.

Vyzkoušíte si dávný postup vázání knih a odneste si domů knihu vlastnoručně svázanou, kterou můžete naplnit obsahem dle vlastního uvážení.

Více informací o kurzech Mistr a žák zde: https://www.mistrazak.cz/katalog/ 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *